Ondernemersmarkt druk bezocht!
Woensdag 9 maart mochten de eerste jaars studenten van de internationale afdeling van het domein economie en management hun koopwaar aan het aanwezige publiek aanbieden.
Meer dan 20 verschillende kraampjes stonden in het Atrium opgesteld en er werden vooral gadgets door de young entrepreneurs aangeboden. De studenten volgen een jaar het programma in het kader van jong ondernemen. In een groep van ongeveer 10 studenten verzamelen ze geld door middel van het uitgeven van aandelen en met dit geld gaan ze producten of dienstern verkopen met als doel winst te maken en ervaring op te doen op het gebied van ondernemerschap.
Uit onderzoek van Mirjam van Praag en Sander Hoogendoorn van de UvA is gebleken dat teams die dit programma volgen betere prestaties leveren als ze voor 50% uit mannen en vrouwen bestaan. Een experiment wat in 2008/2009 op basis van dit programma is uitgevoerd leverde deze interessante uitkomst op. Teams die oververtegenwoordigd waren door een bepaalde sexe blijken significant minder te scoren. Het onderzoek werd deze week gepresenteerd in het kader van een bijeenkomst in de hermitage ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van het advocatenkantoor Stibbe.


