Het leven van MOND38
“Het Leven van….” is een van de kansrijke producten van de minor.
Een van hun leuke verslagen gaat over hun netwerkavontuur in Haarlem tijdens de 55+-beurs. Lees dit heerlijke verslag.Mond38 : Arie Holsteijn (foto), Jean-Paul Ligthart en Lars Botman:
De 55+ expobeurs te Haarlem
Als ondernemende prestatie werd als doel gesteld dat er naar een beurs gezocht moest worden waarin de doelgroep in vertegenwoordigd was. Om deze beurs vervolgens te gaan bezoeken.
We kwamen tijdens het zoeken naar verzorgingstehuizen voor het houden van presentaties over ons concept ‘per toeval’ het volgende bericht tegen: ‘Wij staan op de 55+ expobeurs te Haarlem, komt u ook?’
Wij waren meteen erg enthousiast en wilde hier meer van weten, het is de perfecte doelgroep. Na een paar minuten werd duidelijk dat deze beurs plaats zou vinden op 23 t/m 26 oktober. Het was die dag 2 oktober, toen begonnen we ons langzamerhand af te vragen of het eventueel mogelijk zou zijn om zelf met een stand op de beurs te kunnen staan. Een aantal telefoontje met de organisatie van de expobeurs werd het ons duidelijk: er was nog plaats! Wij besloten om te kijken of het financieel haalbaar voor ons was. De volgende zaken moesten namelijk geregeld worden:
* Een stand huren.
* Elektriciteit regelen voor het afspelen van ons promotiefilmpje dat we reeds hadden gemaakt.
* De aankleding van onze stand verzinnen.
* Flyers maken, zodat mensen wisten waar ze onze stand konden vinden.
* Brochures maken, zodat mensen thuis de informatie op zich in kunnen laten werken.
* Posters maken zodat de aandacht, van het langslopende publiek, wordt gevangen.
In eerste instantie was een stand huren behoorlijk prijzig, de prijs werd immers per m2 berekent. Dit kwam uit op € 750,- excl. stroom á € 165,- en de aankleding van de stand. Ook de stand zelf moest worden opgezet, kosten € 180,-. Dan zijn er ook nog de reiskosten en de kopjes koffie en broodjes kroket die veelvuldig werden verorbert. Al met al zouden de kosten op € 1250,- uitkomen.
Nadat we deze kosten hadden doorgekregen van een medewerker van de expobeurs, vertelde we dat we studenten waren en dat ons bedrijf geen winstoogmerk heeft. Hij vertelde ons dat het ook mogelijk was om op het non-profit gedeelte van de beurs te staan. De kosten hiervan waren aanmerkelijk lager, € 250,- excl. stroom. Wij gingen hiermee akkoord.
Toen we nog een aantal vragen hadden omtrent de aankleding van onze stand bleek dat de medewerker die ons eerst een non-profit stand beloofd had, verkeerde informatie aan ons doorgespeeld had. Zo konden wij niet op de non-profit afdeling staan en had hij ons een kraampje belooft. Voor een kraampje moet over het algemeen extra betaald worden. Maar omdat ons deze toezeggingen gedaan zijn, wilden ze ons de stand toch geven voor de afgesproken € 250,-. Ook werden we ter compensatie op het profit-gedeelte van de beurs geplaatst!
Voor de stroom hebben we de buurman van onze stand lief aangekeken en hij vond het geen probleem dat we onze laptops bij hem op zouden laden. Als met al hebben we dus voor een ‘schijntje’ op de beurs mogen staan.
Ook het maken van de flyers, brochures en posters ging ons goed af. Mensen kwamen in behoorlijke getale naar onze stand toe. Ook andere standhouders gaven ons complimenten over het aantal bezoekers en ons initiatief.
Het verkrijgen van adresgegevens van de bezoekers was erg lastig om te bemachtigen. De eerste dag hadden we van acht geïnteresseerden de gegevens. Mensen, en dan vooral onze doelgroep, zijn erg huiverig met het verstrekken van gegevens. Hierdoor moesten we een oplossing verzinnen. We besloten om een prijsvraag in het leven te roepen, waar mensen een wijnpakket mee konden winnen. Veel mensen vulden in de resterende dagen massaal de adressenlijst in om kans te maken op die geweldige prijs!
Met de verkregen gegevens hebben we na afloop van de beurs mensen benaderd via nieuwsbrieven en telemarketing. Naar aanleiding van deze marketingkanalen hebben we onze eerste klant reeds binnen gehaald. Al met al was de 55+ expobeurs een enorme ervaring, we hebben veel geleerd en ook nog eens naamsbekendheid en klanten binnengehaald. Een puike prestatie.
Niet alleen hebben we op de 55+ expobeurs gestaan, we hebben ook op een Fair in een bejaardentehuis gestaan. Dit was een minder groot succes. Op deze Fair werden spullen van overleden bewoners verkocht, dus veel mensen die daarheen kwamen waren meer geïnteresseerd in dat oude schilderij dan dat ze oog hadden voor ons product. Wel hebben we een aantal mensen gesproken die erg enthousiast waren hun gegevens hebben achtergelaten.

